Wody siarczkowe wykorzystywane w Busku Zdroju to szczególny rodzaj wód podziemnych, które stosowane są w celach leczniczych. Woda lecznicza siarczkowa - siarkowodorowa ujmowana jest ze źródła „Zuzanna” w Lesie Winiarskim. Jest ona krystalicznie czysta o słomkowo - zielonkawym zabarwieniu i specyficznym zapachu. Zawartość siarkowodoru wynosi 45mg/l, jodków 2,2mg/l. Od momentu ujęcia do czasu przygotowania kąpieli woda siarczkowa nie zmienia swojego składu fizyczno-chemicznego.
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny wydał świadectwo potwierdzające właściwości lecznicze wody siarczkowej.
Wody siarczkowe używane są do kąpieli, pół kąpieli lub kąpieli częściowej oraz kuracji pitnej pod ścisłą kontrolą lekarza.
Kąpiele siarczkowe mają duże zastosowanie w lecznictwie. Wykazują działanie przeciwzapalne, regenerujące i odtruwające oraz keratoplastyczne.
Kąpiele siarczkowe najlepiej brać w cyklach 12-18 zabiegów 1 raz na dobę. Temperatura wody leczniczej nie powinna przekraczać 37 C. Zalecany czas kąpieli wynosi od 15-20 minut. W trakcie kąpieli nie należy zanurzać klatki piersiowej, nie jest wskazane również polewanie ciała wodą – należy leżeć spokojnie. Po kąpieli zalecany jest odpoczynek 30-60 minut, a po ok. 3-4 godzinach można się umyć.