Cennik zabiegów profilaktyczno-zdrowotnych w zakładzie leczniczym w Hotelu*** Gromada Medical SPA w Busku-Zdroju (obowiązujący od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r.)
Należy do najsilniej działających zabiegów balneologicznych. Kąpiel siarczkowa silnie rozszerza naczynia krwionośne powodując miejscowe zaczerwienienie skóry, co sprzyja leczeniu miażdżycy tętnic obwodowych. Kąpiel obniża poziom cholesterolu, trójglicerydów oraz kwasu moczowego, działanie to jest wykorzystywane przy leczeniu cukrzycy i dny moczowej. Wprowadzona do Ponadto kąpiel siarkowa posiada działanie przeciwzapalne, odczulające oraz odtruwające przy zatruciach metalami ciężkimi: ołowiem, rtęcią, bizmutem i arsenem.
Kąpiel odbywa się w pozycji siedzącej w temperaturze 35-38 °C.
Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie przez lekarza prowadzącego.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Jest to kąpiel częściowa polegająca na zanurzeniu kończyn górnych i dolnych w wodzie siarczkowej bez potrzeby wchodzenia do wanny. Działanie wody siarczkowej podczas stosowania fasonów siarczkowych jest takie jak podczas kąpieli w wannie. Stosowane są u osób z istniejącymi przeciwwskazaniami do pobierania kąpieli całościowej w wannie. Efekty zabiegu fasony siarczkowe, to: poprawa ukrwienia, pobudzenie mikrokrążenia, obniżenie poziomu cholesterolu i glukozy, złuszczanie naskórka - naturalny peeling, łagodzenie stanów zapalnych, minimalizacja bólu i obrzęków w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, dyskopatii i reumatoidalnym zapaleniu stawów.
Zabieg odbywa się w wodzie siarczkowej o w temperaturze 35-38 °C
Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie przez lekarza prowadzącego lub fizjoterapeutę.
Wskazania:
Kąpiel w zawiesinie borowinowej wywołuje przekrwienie głęboko położonych mięśni, powodując ich rozluźnienie - usuwając ból powstały wskutek wzmożonego napięcia mięśni. Podczas kąpieli dochodzi również do szybszego wydalania toksycznych substancji metabolizmu komórkowego i zachodzą procesy odkwaszania mające właściwości przeciwzapalne.
Czas zabiegu 15 min.
Wskazania:
Ozon stosowany jest jako środek wyjaławiający, odkażający oraz poprawiający metabolizm komórkowy przez zwiększone dostarczanie tlenu do tkanek. Ozon zastosowany w mieszance z tlenem ma działanie poprawiające krążenie obwodowe kończyn dolnych, powoduje lepsze utlenienie tkanek niedokrwionych, działa przeciwzakrzepowo i przeciwmiażdżycowo oraz dezynfekująco na rany i owrzodzenia.
Wskazania:
Lecznicze działanie dwutlenku węgla polega na rozszerzeniu naczyń włosowatych tętniczych i żylnych. Efektem takiego działania CO2 jest spadek ciśnienia krwi zarówno normalnego jak i podwyższonego chorobowo oraz zwolnienia akcji serca.
Wskazania:
Kąpiel solankowa wykazuje wiele właściwości leczniczych za sprawą rozpuszczonych w niej jonów chlorkowych i sodowych. Wiele osób docenia również jej efekt uspokajający, kojący, a także przeciwbólowy. Zawartość cennych substancji rozpuszczonych w wodzie powoduje, że poprzez kontakt ze skórą zaczynają one do niej przenikać, uzupełniając tym samym wszelkie niedobory. Ma to także pozytywny wpływ na kondycję naskórka. Podwyższona temperatura wody sprawia, że przyspieszony zostaje metabolizm w naszym organizmie.
Czas trwania: 15 min, temperatura ok. 34-36 °C
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Plastry borowinowe częściowe: zabieg wykonuje się pastą borowinową, którą uzyskuje sięz rozdrobnionej borowiny będącej torfem. Borowina posiada dużą pojemność cieplną i jest dobrym przewodnikiem ciepła, dlatego doskonale nadaje się do okładów w celu uzyskania głębokiego przegrzania miejscowego. Z powodu przegrzania tkanek następuje wzrost procesów przemiany materii, uśmierzenie bólu, zmniejszenie napięcia mięśniowego i powiększenie zakresu ruchomości w stawach.
Plastry borowinowe stosuje się w temperaturze 40-44°C.
Czas trwania zabiegu: 25 min.
Wskazania:
Jest to rodzaj kąpieli poprzez zanurzenie kończyn dolnych w specjalnej wannie z ciepłą wodą o temp. 35-38° C. Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego. Wywołuje efekt rozluźnienia tkanek, wpływa na zmniejszenie obrzęków, poprawia ukrwienie, łagodzi bóle.
Czas trwania masażu wirowego 15 min.
Wskazania:
Jest to rodzaj kąpieli poprzez zanurzenie kończyn górnych w specjalnej wannie z ciepłą wodą o temp. 35-38° C. Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego. Wywołuje efekt rozluźnienia tkanek, wpływa na zmniejszenie obrzęków, poprawia ukrwienie, łagodzi bóle.
Czas trwania masażu wirowego 15 min.
Wskazania:
Solanka wykorzystywana w zabiegu jest naturalnym surowcem uzyskanym z soli mineralnej. Po kąpieli skóra staje się gładka i jędrna, przy dłuższym stosowaniu zmniejszają się rozstępy, daje dobre efekty przy usuwaniu celulitu.
Czas trwania: 15 minut
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Solanka wykorzystywana w zabiegu jest naturalnym surowcem uzyskanym z soli mineralnej. Po kąpieli skóra staje się gładka i jędrna, przy dłuższym stosowaniu zmniejszają się rozstępy, daje dobre efekty przy usuwaniu celulitu.
Czas trwania: 15 minut
Wskazania:
Przeciwwskazania:
W gimnastyce na przyrządach wykorzystuje się różnorodne ćwiczenia, które pozwalają na rozwijanie siły, gibkości i koordynacji wszystkich części ciała: pleców, klatki piersiowej, brzucha, ramion, nóg, obręczy barkowej. Ćwiczenia te wykonywane są za pomocą różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego tj. rowerek, orbiterek, bieżnia, wioślarz, ugul . Regularne treningi na przyrządach gimnastycznych poprawiają siłę mięśni, kondycję oraz ogólną sprawność fizyczną.
Wskazania:
To innowacyjna kabina do ćwiczeń, która umożliwia pacjentom wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu. Dzięki tej kabinie, pacjenci, którzy doświadczają bólowe w obrębie aparatu ruchu czy mają trudności z koordynacją nerwowo-mięśniową, mają szansę na skuteczne ćwiczenia czynne, w tym ćwiczenia czynne w odciążeniu. Osoby z osłabieniem siły mięśniowej mogą zyskać nowe możliwości, w tym wykonywania ćwiczeń kończyn górnych czy ćwiczeń czynne z oporem.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Sesja indywidualna z rehabilitantem (kinezyterapia indywidualna): proces usprawniania, zmierzający do wzmocnienia bądź odtworzenia życiowych ważnych funkcji narządu ruchu. Indywidualna praca polega na stosowaniu przez fizjoterapeutę metod kinezyterapeutycznych zaliczanych do specjalistycznego sposobu aplikowania ruchu.
Metody te wykorzystują specjalne techniki, stworzone w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii oraz biomechaniki.
Ćwiczenia są dobierane, dawkowane i wykonywane indywidualnie w oparciu o aktualny stan zdrowia. Mają na celu wzmocnienie mięśni i stawów, a także przywrócenie ich utraconej czynności lub wyrobienie zastępczej.
Czas trwania kinezyterapii 30 min.
W trakcie zabiegu sesji indywidualnej fizjoterapeuci korzystają z metod:
PNF to skrót od Proprioceptive Neuromuscular Facilitation, czyli Facylitacja Neuromięśniowa Pobudzająca. Jest to zaawansowana technika stosowana w fizjoterapii i treningu siłowym, która wykorzystuje skomplikowane wzorce ruchowe i stymulację receptorów proprioceptywnych w celu poprawy zakresu ruchu, siły i kontroli mięśniowej. Metoda PNF obejmuje serię technik, takich jak skurcze izometryczne, rozciąganie mięśni w odpowiednich pozycjach oraz wzorce ruchowe, które mają na celu zwiększenie efektywności treningu, poprawę funkcji mięśniowych oraz przywrócenie pełnego zakresu ruchu.
Metoda ta stosowana jest w przypadku różnych schorzeń mięśniowo-szkieletowych, neurologicznych oraz w procesie rehabilitacji po urazach.
Wskazania:
Biostymulacja laserowa odbywa się za pomocą elektromagnetycznej wiązki światła o charakterystycznych cechach: spójność, monochromatyczność, równoległość, intensywność. Do zabiegów wykorzystywany jest laser wysokoenergetyczny.
Czas trwania zabiegu: zależy od rodzaju zastosowanego lasera, powierzchni naświetlanej - do 12 min.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Magnetronik to zabieg polegający na terapii pulsującym polem magnetycznym małej częstotliwości.
Czas trwania zabiegu 15 minut.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Jonoforeza to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek siłami pola elektrycznego jonów leku stosowanego podczas zabiegu.
Efekt terapeutyczny - zależności od zastosowanego leku:
Wskazania:
Prądy diadynamiczne są to prądy małej częstotliwości. Działanie przeciwbólowe prądów DD związane jest zarówno z uwalnianiem endorfin jak i ze zwiększeniem miejscowego ukrwienia.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Prądy interferencyjne zabieg elektroleczniczy z użyciem prądów średniej częstotliwości powstałych wyniku nałożenia (interferencji) w tkankach dwóch prądów przemiennych. Ulegająca rytmicznym zmianom częstotliwość prądów pobudza mięsnie do skurczu usprawniając w ten sposób krążenie obwodowe.
Interferencje wywołują efekt przeciwbólowy, usprawniają procesy odżywcze tkanek i ich metabolizm.
Czas trwania zabiegu 15 min.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Zadaniem prądu jest uzyskanie efektu przeciwbólowego oraz poprawy ukrwienia poddanych zabiegowi tkanek. Zastosowanie odpowiedniego natężenia ma zasadniczy wpływ na efekt zabiegu – nie powoduje skurczu mięśnia a wywołuje drżenie (wibracje) pobudzanego mięśnia.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
TENS to stymulacyjna metoda elektroniczna, stosowana w zwalczaniu bólu, w której wykorzystuje się prądy impulsowe o małej częstotliwości.
Czas trwania zabiegu 15 minut.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Galvanization is an electrotherapy treatment involving the flow of direct current through the patient's body between two electrodes of opposite polarity.
Therapeutic effects:
Indications:
Ultradźwięki są to drgania mechaniczne o wysokiej częstotliwości. Działanie tych fal wywołuje tzw. "mikromasaż tkanek", wpływa na biochemię tkanek i prowadzi do ich lepszego utlenienia.
Czas trwania zabiegu waha się od 3 do 8 minut na jedną okolicę w zależności od stanu chorobowego obszaru nadźwiękawianego.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Fonoforeza jest to zabieg polegający na wprowadzeniu odpowiednich leków przez skórę za pomocą energii ultradźwiękowej. Czas trwania zabiegu waha się od 3 do 8 minut na jedną okolicę w zależności od stanu chorobowego i obszaru nadźwiękawianego.
Efekt terapeutyczny
Wskazania:
Leczenie zimnem polega na obniżeniu temperatury tkanek poprzez miejscowe schładzanie tkanek ciała pacjenta strumieniem pary azotu o temperaturze od 100 – 180 stopni C.
Czas trwania zabiegu od 2 – 3 minut na jeden staw.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Masaż klasyczny to stosowany w odpowiedniej kolejności zespół technik, które wywierają wpływ na tkanki ustroju człowieka, powodując pojawienie się odczynów. Działanie masażu klasycznego jest równocześnie miejscowe i ogólne. Dochodzi do bezpośredniego oddziaływania bodźców mechanicznych na skórę, tkanki podskórne i mięśnie oraz na drodze odruchowej na układ nerwowy.
Masaż klasyczny obejmuje całe ciało, począwszy od pleców, ramion, nóg, aż po stopy. Podczas masażu klasycznego stosuje się różne techniki, takie jak głaskanie, ugniatanie, rozcieranie i oklepywanie, aby zrelaksować mięśnie, poprawić krążenie krwi i złagodzić napięcia.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Masaż mechaniczny – wibracyjny wykonywany jest za pomocą urządzenia Aquavibron bez bezpośredniego kontaktu rąk masażysty ze skórą pacjenta.
Czas trwania zabiegu 10 min.
Efekt terapeutyczny:
Wskazania:
Masaż limfatyczny uciskowy: działa na zasadzie pneumatycznego ucisku. Napełniające się powietrzem komory rękawów pobudzają przepływ płynów ustrojowych.
Tego rodzaju zabieg stosowany jest do leczenia obrzęków limfatycznych, poprawia metabolizm organizmu, przyśpiesza proces oczyszczania organizmu oraz zmniejsza cellulit. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie i praca komórek, dochodzi do regulacji krążenia krwi i funkcjonowania organów wewnętrznych. Poddawana masażowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Jest to forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym. Zawiera połączenie różnorodnych technik, które – wykonane prawidłowo – nie wymagają użycia siły przez terapeutę, a mimo tego działają dogłębnie.
Działanie:
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Jest to jeden z przyjemniejszych rodzajów terapii manualnej. Ma on na celu zmniejszenie napięcia mięśni oraz napięcia psychicznego. Mogą być masowani zarówno kobiety, jak i mężczyźni, młodzież i dorośli. Tego rodzaju masaż polecany jest szczególnie osobom mającym dużo obowiązków, żyjącym w stresie, a także uprawiającym sport. Warto więc z niego korzystać regularnie.
Podczas masażu relaksacyjnego z olejkiem rozgrzewającym uzyskuje się zwiększone uczucie ciepła, które pomaga uzyskać dodatkowe rozluźnienie mięśni. Olejki rozgrzewające wykorzystywane podczas masażu pomagają w złagodzeniu napięć mięśniowych i przynoszą uczucie odprężenia. Podczas masażu olejek jest delikatnie wmasowywany w skórę, co dodatkowo potęguje efekt rozgrzewający i relaksacyjny.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Bańki chińskie mają wiele wspólnego z bańkami lekarskimi – wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej, wykonane są jednak nie ze szkła, lecz z gumy bądź silikonu.
Masaż bańką chińską likwiduje dolegliwości bólowe, np. bóle kręgosłupa czy bóle migrenowe, a także pomaga w walce z cellulitem, pozwala na wymodelowanie sylwetki.
Czas trwania: 30 minut
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Masaż kamieniami łączy w sobie tradycyjne techniki masażu oraz działanie gorących kamieni bazaltowych. Podgrzane do odpowiedniej temperatury kamienie służą do masażu tułowia. Mniejsze z nich umieszcza się między palcami stóp i rąk. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, dobrze utrzymująca i oddająca ciepło ciału. Masaż taki daje odprężenie, pełen relaks, pozwala osiągnąć wewnętrzną równowagę, rozluźnienie mięśni i pobudzenie krążenia. Masaż gorącymi kamieniami działa kojąco na zmysły, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, likwiduje stres, dostarcza siły i odporności.
Czas trwania: 40 minut/60 minut
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Masaż klasyczny całego ciała to technika masażu, która obejmuje całe ciało, począwszy od pleców, ramion, nóg, aż po stopy. Podczas masażu klasycznego stosuje się różne techniki, takie jak głaskanie, ugniatanie, rozcieranie i oklepywanie, aby zrelaksować mięśnie, poprawić krążenie krwi i złagodzić napięcia. Masaż ten może przynieść ulgę w stresie, zmęczeniu oraz pomóc w poprawie elastyczności mięśni.
Wskazania:
Masaż mechaniczny całego ciała na łóżku wodnym na sucho. Wpływa to na poprawę krążenia krwi oraz rozluźnienie mięśni. Połączenie trzech elementów: siły, ciepła i wody decyduje o wyjątkowych efektach terapii, która pozwala na wyeliminowanie codziennych napięć, przemęczenia i stresu.
Wskazania:
Przeciwwskazania:
Zabieg odbywający się poprzez zanurzenie w wannie z ciepłą wodą z dodatkiem soli mineralnych. Kąpiele w zależności od zastosowanych dodatków zmiękczają, nawilżają, wygładzają i odżywiają skórę, poprawiają mikrokrążenie, neutralizują wolne rodniki, odprężają, relaksują, uwalniają od stresu i napięcia fizycznego, otwieraja pory, dzięki czemu ułatwiają usunięcie toksyn z organizmu oraz wchłonięcie z wody znajdujących się w niej związków siarki oraz cennych minerałów.
Kąpiel może być wykonywana codziennie lub co drugi dzień.
Wskazania:
Aktywność polegająca na marszu z użyciem specjalnych kijków. Ćwiczenie to angażuje wiele grup mięśniowych, poprawia wydolność organizmu i koordynację ruchową. Aby w bezpieczny sposób cieszyć się licznymi zaletami tego sportu, podstawą jest odpowiednia technika, którą przedstawia nasz trener. Nordic Walking może być nie tylko sposobem na aktywne spędzenie czasu, czy na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także na rehabilitację oraz odciążenie stawów.
Wskazania:
Umów się na wizytę
* podane ceny mogą ulec zmianie na skutek zmiany cen surowców, wahań kursów walut, jak również wszelkich innych okoliczności niezależnych od Hotelu
Skontaktuj się z nami